ДОЧЕКАЛИСЯ! БЕЗКОШТОВНИЙ проїзд у всіх маршрутках для всіх школярів. Названо місто-щасливчик

Новости

В останні тижні цього навчального року у нашому місті (Львів) остаточно вступила в дію ухвала про безкоштовний проїзд школярів. Зі скреготом, та все ж підписали.

Але мені не дуже вірилось у можливість застосувати її на практиці. Ще коли школярі їздили у громадському транспорті за півціни, у соцмережах регулярно випливали історії про те, як їх виганяли геть у лютий мороз чи зливу, вимагали повної оплати проїзду та навіть забирали їх пільгові посвідчення. То чого ж чекати тепер, коли Львівська міськрада чітко дала зрозуміти перевізникам — грошової компенсації за цих дітей не буде. П’ять років тому я й сама їздила за синьою книжечкою, на якій писало «Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї», тож не з чуток знаю, що таке невдоволене сопіння водія і «воно у тебе скоро закінчиться» услід. Але сьогодні ми зрівняємо сили у цій нерівній боротьбі «Школяр VS Водій».

IMG 20180511 082408163

Знайомтесь, це мій молодший брат Роман. Цього року він випускник одинадцятикласник. Зазвичай він їде до школи сихівським трамваєм – там більше простору. Маршруток уникає наскільки це можливо – мінімальна площа та максимальне скупчення людей. Проте сьогодні ми «накатаємось» доки вистачить сил!

Отож, згідно з ухвалою №3289 з 7 травня 2018 року львівські школярі мають право не сплачувати за проїзд у маршрутках та електротранспорті у будні дні. Для цього вони мусять пред’явити оригінал учнівського посвідчення. Під час канікул, а також у вихідні та свята проїзд для школярів залишається платним.

Ми, озброївшись копією ухвали та учнівським квитком, 10 травня близько 14:00 вирушаємо тестувати нововведення. Для чистоти експерименту домовились, що я лише спостерігатиму та намагатимусь не втручатись у випадку суперечки, адже кількість «захисників», як ми знаємо, іноді може зіграти вирішальну роль.

Першою ми вирішили випробувати маршрутку №41 перевізника ТОВ «Фіакр-Львів», яка курсує із вулиці Івана Кавалерідзе на Сихові до ринку «Галицьке перехрестя». У кінці березня один із її водіїв вигнав 12-річного хлопчика, хоч дитина показала йому учнівський квиток і відповідну оплату за проїзд у розмірі 50%. Ми проїхались нею двічі, але ніякої реакції від водіїв, окрім мовчазного «о’кей» не отримали. Окрім Романа пільговим проїздом хотіла скористатись пенсіонерка, але їй це не вдалось. Мовляв, перевізник не комунальний, а приватний.

Далі вирішили перевірити ще одну маршрутку, яка нещодавно «оскандалилась» – № 26 (ПАТ «АТП-14630»). Кажуть, два тижні тому водій облаяв паломників «Taizé», та викинув у вікно їх квиточки на безкоштовний проїзд. І справді, наш рейс виявився не з нудних. На вулиці Шухевича зайшов школяр і я за ним. Показав учнівський.

— Ну то й що, плати 2,5 грн, — командним голосом заявляє водій

— З 7 травня школярі безкоштовно

— Хто таке сказав?

«Міська рада прийняла», «Безкоштовно діти їздять», — здіймають галас декілька жіночок поруч. Водій зрозумів, що сперечатись з третиною автобусу марно, тож рушив далі. Я оплатила проїзд і за кілька зупинок ми вийшли. Та як би закінчилась поїздка, якщо поруч таких людей не було б?

Не зважаючи на це, наступні наші пересадки таки вселили надію у львівський транспорт: 3А (ЛК «АТП №1»), 15(ПАТ «АТП-14630»), 51 (ТОВ «Успіх БМ»), 33 (ТОВ «Міра і К»), 25 (ТОВ «Міра і К»), 24 (ТОВ «Фіакр-Львів») – жодних зауважень, тільки мовчазна згода. Обирали випадково, пересідаючи з однієї на іншу.

Але маршрутка №8 (ТОВ «Міра і К») таки зіпсувала нашу статистику.

Після пред’явлення учнівського квитка:

— Ну і шо, шо учнівський! Їзди собі в трамваї з ним, я подивлюся! Учні платять 50%

— З 7 травня учні їздять безкоштовно, ухвала міськради.

— Який то учень може бути? Он двохметровий який. Учень він, — продовжував бурчати собі водій.

А ми тим часом їхали.

Зі списку «скандальних» маршруток дуже хотілось протестувати №5А (ЛК «АТП №1»), що з площі Різні їде у Винники. Саме тут, 24 квітня водій маршрутки вигнав 6-класника із транспорту, бо той не мав грошей, щоб оплатити проїзд. При цьому дитина показувала водієві учнівське посвідчення і нагадувала про свої права.

У нашому випадку водій також не знав про нову ухвалу. Але після зауваження Романа сперечатись не став. «Безкоштовно то безкоштовно», — погодився він.

З приміських маршрутів ми випробували №138 (ПП «Соп-Транс»), №114 (ПП «Транс-Спорт»), №180А (ПП «Фалкон»), № 184А (ТОВ «Успіх БМ»). У жодному з них відстоювати свої права не довелось. Варто зазначити, що 16 березня у львівській маршрутці №180А водій відібрав посвідчення у 15-річної дівчинки-сироти.

Загалом ми побували у 15-ти маршрутках. Закінчили експеримент близько 18:30. Можливо нам «пощастило», але тільки троє з п’ятнадцяти не знали чи не хотіли знати про нове правило. Тому іноді школярам доведеться сподіватися лише на свою наполегливість, копію ухвали для «особливо необізнаних» водіїв та небайдужість інших пасажирів.

Олена Бажанська

Джерело

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *